Jesienna nauczycielska wycieczka Łódzkiego Oddziału PTSM odbyła się w dniach od 2 do 5 października 2008 roku. Zwiedzanie Bieszczad zaczęliśmy od wędrówki na małą pętlę bieszczadzką. Zwiedzaliśmy ciekawe obiekty takie jak: Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Nowosiółkach i Elektrownie Szczytowo Pompową w Solinie. Byliśmy na spotkaniach z „Zakapiorami bieszczadzkimi”, rzeźbiarzem Zdzisławem Pękalskim i poetą Ryszardem Szocińskim.

Trzeciego dnia objazd dużej pętli bieszczadzkiej odbywał się w strugach deszczu. Rozpoczęliśmy zwiedzanie od Klasztoru Sióstr Nazaretanek w Komańczy, miejsca internowania Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Polski. Oglądaliśmy potem piękne zabytkowe cerkiewki a  urzekły nas połoniny i kolorowe zbocza Wielkiej Rawki i Smereka.

Ostatniego dnia wycieczki oglądaliśmy interesujące obiekty skansenu w Sanoku i zadowoleni wieczorem dotarliśmy do domów.

Jako prezes PTSM im. Lecha Kosiewicza chcę bardzo gorąco podziękować organizatorom. Słowa podziękowania kieruję do Członków Zarządu a w szczególności do kolegi Edwarda Paszke, który był odpowiedzialny za przygotowanie programu. Uczestnicy byli zadowoleni z programu wycieczki.

Dziękuję wszystkim, którzy pomagali przy organizacji wyjazdu Zygmuntowi Sawko oraz swoim wolontariuszom Magdzie i Teresie Grzelczak.

Marianna Strugińska-Felczyńska
Prezes PTSM