Ogólne

www.turystyczna.lodz.pl

Oficjalna turystyczna strona Łodzi. Znaleźć tu można nie tylko wiele cennych informacji praktycznych (baza noclegowa, gastronomia, komunikacja, mapa miasta) ale także wskazówki dotyczące zwiedzania: opisy zabytków, szlaków turystycznych, propozycje wycieczek tematycznych dla turystów indywidualnych. W aktualnościach znaleźć można najnowsze newsy dotyczące działań promocyjnych i turystycznych z Łodzi. Strona zawiera wiele propozycji bieżących wydarzeń kulturalnych.

www.lodzinsider.pl

Łódź Insider – mobilny przewodnik po Łodzi w Twoim telefonie. Pobierz już dziś kieszonkowy przewodnik po Łodzi i miej dostęp do najświeższych informacji o najciekawszych wydarzeniach w mieście. Dzięki aplikacji Łódź Insider będziesz mógł szybko odnaleźć ciekawe miejsca w Łodzi i zaplanować trasę zwiedzania, zobaczyć co dzieje się w mieście i dodatkowo dzięki lokalizacji GPS, odnaleźć najciekawsze wydarzenia w pobliżu. Dzięki aplikacji już nigdy nie ominie Cię wspaniały koncert, wystawa czy dobra impreza. Możesz sprawdzić rozkład komunikacji miejskiej i odnaleźć najbliższy przystanek. Łódź Insider to również łatwy dostęp do informacji związanych w utrudnieniami na drodze czy ważnymi wydarzeniami. Aplikacja Łódź Insider jest dostępna w Apple Store i Android Market całkowicie za darmo.

uml.lodz.pl

Masz jakieś pytania odnośnie funkcjonowania i nowych inwestycji w Łodzi? Chciałbyś poznać pracę łódzkich urzędników? Zastanawiasz się jak funkcjonują łódzkie zarządy i miejskie przedsiębiorstwa? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony Urzędu Miasta Łodzi. Strona prezentuje najciekawsze tematy związane z łódzką gospodarką, kulturą, sportem oraz turystyką. Odwiedzając stronę, dowiesz się o najważniejszych łódzkich wydarzeniach oraz znajdziesz interesujące Cię obiekty. Z całą pewnością znajdziesz tu odpowiedzi na każde nurtujące Cię pytanie.

www.lodz.naszemiasto.pl

Strona poświęcona jest między innymi najważniejszym łódzkim wydarzeniom, informacjom o przeróżnych miejscach i instytucjach oraz spełnia rolę informatora. Jeśli nie masz pomysłu, gdzie udać się na spacer lub gdzie smacznie i tanio zjeść, jest to strona właśnie dla Ciebie. Ze strony dowiesz się jaka jest pogoda, co nowego grają w kinach, które łódzkie muzeum oferuje najciekawszą wystawę oraz przeczytasz o najważniejszych wydarzeniach sportowych na terenie miasta. Gdy będziesz potrzebował skorzystać z usług jakieś firmy, z pewnością znajdziesz ją w naszym katalogu. Nie zwlekaj z odwiedzeniem jej, ponieważ być może ominie Cię jakieś ciekawe wydarzenie…

www.historialodzi.obraz.com.pl

„Historie Łódzkie” jest portalem, którego celem jest przedstawienie i przypomnienie dziejów Łodzi. Strona podzielona jest na działy tematyczne, w tym konkretne okresy lub wydarzenia. Jeśli interesują Cię najważniejsze wydarzenia, które przez lata kształtowały historię naszego miasta, koniecznie musisz odwiedzić portal. Zawarte tu informacje, które pochodzą z dokładnych historycznych źródeł, na pewno pomogą Ci poznać historię miasta, oraz działalność ludzi, którzy bezpośrednio przyczynili się do ważnych zmian w funkcjonowaniu ówczesnej fabrykanckiej Łodzi.

www.zielonalodz.pl

Czy wiesz, że łódzki Park „Na Zdrowiu” jest największym łódzkim parkiem i jednym z największych w Europie ? Czy słyszałeś o tym, że Zlokalizowany zaledwie 15 min drogi od centrum Łodzi, Las Łagiewnicki jest określany mianem „Płuc Łodzi” ? Jeśli nie, warto odwiedzić portal poświęcony łódzkim parkom i terenom zielonym. Skierowany jest on dla osób, które cenią sobie ciszę, spokój oraz przebywanie wokół zieleni i przyrody. Warto zaznaczyć, iż Łódź na tle innych Polskich miast przoduje w ilości parków i terenów zielonych. Gdy odwiedzisz nasze miasto i swój czas chciałbyś poświęcić na poznawanie przyrody lub terenów zielonych, koniecznie odwiedź nasza stronę.

lodzkie.travel

W regionie łódzkim można podziwiać wiele monumentalnych zabytków, interesujących szlaków turystycznych oraz przepięknych rezerwatów oraz parków krajobrazowych. Na ich terenie schronienie znajduje wiele gatunków roślin i zwierząt. Portal „Ziemia Łódzka” zawiera wszystkie niezbędne informacje dla turystów. Zawarte są w nim nie tylko informacje dotyczące turystyki lecz także ważnych wydarzeń i inwestycji na terenie Łodzi i regionu. Jeśli chciałbyś poznać ideę oraz genezę term uniejowskich lub historię Skansenu Wsi Łowickiej, nie możesz przeoczyć tego portalu.

www.historycznie.uni.lodz.pl

„W średniowieczu tereny dzisiejszej Łodzi porastały nieprzebyte bory…” Jeśli chciałbyś poznać historię Łodzi od jej pierwszych dni, aż po dzień dzisiejszy, koniecznie odwiedź ten portal. Ukazuje on najdawniejsze dzieje miasta, które w mniejszy lub większy sposób wpłynęły na obecny stan Łodzi. Strona podzielona jest na działy tematyczne, co  z pewnością ułatwia poruszanie się po niej. Pomocnym dla turystów może okazać się dział Pt.: „Ciekawe miejsca”. Zawarte są w nim niezbędne informacje na temat zabytków, szlaków turystycznych oraz obiektów przyrodniczych. Gdybyś miał jakieś pytania odnośnie historii Łodzi lub regionu – skorzystaj z naszego forum.

www.fakty.interia.pl/lodzkie

Szukasz najświeższych informacji z Łodzi i regionu ? Interesujesz się ważnymi wydarzeniami kulturalno-rozrywkowymi ? jeśli tak, to jest portal właśnie dla Ciebie. Bez problemu znajdziesz tu niezbędne informacje na temat Łodzi, kultury, gospodarki lub sportu. Zamieszczone przez użytkowników newsy są gotowe do czytania, chwile po zamieszczeniu. Są to historie oparte na faktach lub codzienne problemy mieszkańców. Każdy artykuł wzbogacony jest przez realistyczne zdjęcia, które w doskonały sposób obrazują każdą z sytuacji.

www.lodzianin.pl

Portal „Łodzianin” jest doskonałym źródłem informacji dla osób szukających najważniejszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w Łodzi i regionie. Portal jest też swoistym źródłem informacji dla każdego, kto nie ma pomysłu, jak spędzić z bliską osobą popołudnie w jednym z kilkudziesięciu łódzkich teatrów, galerii, muzeów lub innych ośrodków kultury. Znajdziesz tu niezbędne informacje oraz na podstawie zamieszczonych tu obiektów i informacji, zaplanujesz sobie lub swoim bliskim mile spędzony czas…

zielonalodz.info

Portal internetowy o terenach zielonych Łodzi. W przystępny i ciekawy graficznie sposób prezentuje nie tylko łódzkie parki, ale także takie obiekty jak m.in. Ogrody: Botaniczny i Zoologiczny, a także lasy Miejskiego Leśnictwa. Ze strony dowiedzieć się możemy również o różnych imprezach plenerowych związanych tematycznie z miejską zielenią; szeroko potraktowany został również dział edukacyjny, w którym znajdziemy m.in. zabawy, filmy i gry dla najmłodszych turystów i mieszkańców Łodzi.

refotografie.blogspot.com

Fotoblog pokazujący, jak zmieniała się Łódź w ciągu ostatnich stu lat. W każdym wpisie widizmy archiwalne zdjęcie jednego z charakterystycznych obiektów Łodzi – a po najechaniu na nie myszką – identyczny, lecz współczesny kadr. Dzięki temu możemy prześledzić nie tylko jak zmienił się konkretny budynek, ale też i jego otoczenie. Doskonałe narzędzie do śledzenia zmian w łódzkiej przestrzeni i niewyczerpane źródło wszelkich ciekawostek. Jednym zdaniem strona dla każdego, kto chce się dowiedzieć czego nowego o Łodzi.

www.pozostalo.blogspot.com

Fotoblog poświęcony Litzmannstadt Getto. Współczesne zdjęcia przeplecione są archiwalnymi fotografiami różnych obiektów. Dodatkiem do obrazów są opisy, prezentujące nieznane szerzej, a warte poznania historie osób zamieszkujących dany budynek oraz ich rodzin. Na szczególną uwagę zasługują także reprodukcje kolorowych slajdów
z czasów okupacji, a także archiwalne zdjęcia lotnicze.

www.urbanforms.org

Strona internetowa prezentująca murale Galerii Urban Forms. Podstawową ideą projektu Galeria Urban Forms jest stworzenie stałej ekspozycji sztuki ulicznej w publicznej przestrzeni ścisłego centrum Łodzi. Ekspozycja składa się głównie z wielkoformatowych obrazów malowanych na bezpośrednio elewacjach kamienic w centrum Łodzi przez wybitnych reprezentantów malarstwa wielkoformatowego z całego świata. Docelowo, na przestrzeni kilku lat powstanie miejska galeria licząca kilkadziesiąt eksponatów, którą będzie można zwiedzić pieszo w ciągu paru godzin.

www.murale.mnc.pl

Strona ”Łódzkie murale”, poświęcona jest wielkoformatowym reklamom z czasów PRL-u, malowanym na łódzkich kamienicach i blokach. Łódź była jedną wielką galerią, udokumentowano 239 realizacji (w serwisie znajduje się 177 z nich). Do dziś zachowało się ich ok. 40, z czego 16 najlepiej zachowanych i najciekawszych graficznie ujęto w szlaku turystycznym ”Śladami Łódzkich Murali”, a dalszych 16 w nieco gorszym stanie można jeszcze podziwiać w różnych zakątkach miasta. Ponadto na stronie znajdują się zdjęcia starych napisów z czasów przedwojennych – nie są to oczywiście murale, ale dają pojęcie ”jak to drzewiej bywało”.

www.facebook.com/mojapiotrkowska

Strona Urzędu Miasta Łodzi, na której zamieszczane są różnorodne informacje dotyczące ulicy Piotrkowskiej, czyli najsłynniejszej łódzkiej ulicy. Można na niej znaleźć ciekawostki dotyczące łódzkiego najdłuższego deptaka w Polsce, a także listę wydarzeń, które odbywają się na Piotrkowskiej. Warto odbyć wirtualny spacer oraz zaplanować sobie wycieczkę szlakiem najpiękniejszych kamienic.

Łódź sportowa

www.sportowa.lodz.pl

Portal Urzędu Miasta Łodzi. Prezentuje informacje na temat łódzkich sportów drużynowych: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, rugby. Znajdują sie tu nie tylko bieżące informacje, ale także galerie fotograficzne, czy dane teleadresowe.

www.sportowalodz.pl

Portal dla ludzi lubiący sport i aktywność. Informacje na stronie pozwolą zapoznać się z bazą sportową i rekreacyjną w mieście. W kalendarzu kibica znajdują się informacje o bieżących imprezach sportowych, zaś w kalendarzu dla aktywnych znajdziemy pomysły jak aktywnie spędzić czas wolny

www.rowerowalodz.pl

Strona fundacji „Fenomen” poświęcona rowerom w Łodzi. W serwisie znajduje się wiele praktycznych informacji jak poruszać się po drogach rowerowych w mieście, przepisy dla rowerzystów, porady prawne, oraz informacje na temat projektów i realizacji w przestrzeni miasta

www.panaszonik.blogspot.com

Blog o wycieczkach rowerowych po Łodzi i regionie łódzkim.

www.mosir.lodz.pl

Strona Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Prezentuje listy obiektów podlegających pod MOSiR wraz z danymi teleadresowymi. Informuje o możliwościach odpoczynku na sportowo w zależności od aktywności oraz informuje o bieżących imprezach sportowych w mieście

Łódź dla dzieci

www.bajkowa.lodz.pl

Strona poświęcona  bohaterom kreskówek i filmów kukiełkowych, realizowanych w łódzkim „Se-Ma-Forze”. Dzięki stronie możemy odnaleźć w ternie miejsca, w których stoją pomniczki postaci z bajek (np. Miś Uszatek, Plastuś , Pingwin Pik-Pok, czy Filemon i Bonifacy), a także najnowsze wiadomości dotyczące realizacji kolejnych projektów na trasie „Łodzi Bajkowej” i wszelkich wydawnictw oraz akcji promocyjnych związanych z tym tematem. Dostępna jest tu również galeria zdjęć oraz różne interaktywne gry dla dzieci związane z postaciami z bajek, a także wykaz innych atrakcji w Łodzi przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych turystach.

www.boatmummy.blogspot.com

Ciekawe spojrzenie na Łódź oczami aktywnej mamy. Na stronie znajdziemy recenzje wielu miejsc w Łodzi gdzie można spędzić czas ze swoją pociechą.

www.czasdzieci.pl/lodz/

Ciekawa strona dla dzieci i rodziców. Pomaga nie tylko zaplanować czas z dzieckiem w mieście ale także wakacje w Polsce. Inspiruje do eksperymentowania w kuchni, zabaw plastycznych z dzieckiem, prezentuje ciekawe książki i zabawy. Ponad to rodzice znajda tu wiele ciekawych artykułów i porad.

www.urwisowo.pl

Strona internetowa na której można znaleźć wiele ciekawych informacji dotyczących możliwości spędzenia czasu wolnego w Łodzi. Wydarzenia które zamieszcza, przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci, jednak bez problemu mogą z nich korzystać również dorośli. Poza wydarzeniami kulturalnymi, obejmuje również działy sportowy, edukacyjny, podróżniczy jak również dotyczący porad i zdrowia.

www.dzieciwlodzi.pl

Interesująca strona, na której znajdują się bieżące wydarzenia w Łodzi oraz recenzje spektakli, książek czy realizowanych projektach w przestrzeni miasta. Na stronie zamieszczony jest również dział porad ekspertów oraz informator teleadresowy instytucji m.in. kulturalnych.

miastodzieci.pl/lodz

Portal inspirujący dla wszystkich lubiący aktywnie spędzać czas w domu i poza nim. Zaglądający znajda tu bieżące wydarzenia w Łodzi, pomysły na ciekawe zabawy z dzieckiem, scenariusze zabaw podczas rozmaitych uroczystości z udziałem dzieci. Na stronie znajduję sie również baza piosenek, wyliczanek, bajek dla dzieci i gier online.

 www.lodzkiemamy.pl

Portal dla mam. Zawiera informator teleadresowy szczególnie przydatny młodym rodzicom, artykuły z zakresy wychowywania dzieci oraz propozycje spędzania wolnego czasu. Na portalu działa forum dyskusyjne.

www.gogaga.pl

Portal promujący atrakcyjne miejsca i wydarzenia dla rodzin z dziećmi. Zawiera bogatą ofertę kulturalno – rozrywkową  z 6 głównych miast w Polsce.

Wydarzenia kulturalne

www.lodzartcenter.com

„Łódź Art Center to dynamicznie rozwijająca się organizacja pozarządowa działająca od 2005 roku. Od samego początku istnienia fundacja ma swoją siedzibę w budynkach XIX-wiecznego kompleksu pofabrycznego na terenie zabytkowej dzielnicy Księży Młyn i stanowi szczególne miejsce na kulturalnej mapie Łodzi. Industrialna atmosfera tego miejsca sprzyja organizacji projektów związanych ze sztuką. To tutaj powstały jedne z najważniejszych międzynarodowych festiwali fotografii i designu: Fotofestiwal oraz Łódź́ Design Festival”. Strona internetowa Łódź Art. Center zbiera w dziale „aktualności” najciekawsze wydarzenia, które mają miejsce w Łodzi. Na bieżąco informuje o tym co dzieje się w naszym mieście i na co warto zwrócić uwagę. Szeroko rozbudowane portfolio zawiera odnośniki do cyklicznych wydarzeń których współtwórcą jest Łódź Art. Center.

www.lodzianin.pl

Łodzianin.pl to adres pod którym można znaleźć rozliczne informacje na temat wydarzeń kulturalnych, szeroko pojętej rozrywki czy aktualności dotyczących biznesu. Redaktorzy „łodzianina” sumiennie informują Łodzian o tym co piszczy na łódzkim podwórku oraz zachęcają turystów aby ciekawie spędzili czas w naszym mieście. Warto uczestniczyć również w konkursach organizowanych przez portal. Do wygrania są zaproszenia do kin, teatrów czy na koncerty. Obecnie  Łodzianin.pl posiada również swój profil na facebooku. Portal działa regularnie od 13 lat.

www.dziejesie.pl

Dziejesie.pl to przede wszystkim portal informacji kulturalnej. Liczne wydarzenia zamieszczone w interaktywnym kalendarzu  pomogą odnaleźć każdemu coś odpowiedniego dla siebie. Na stronie www znajduje się ponadto lista miejsc, które warto w Łodzi odwiedzić, a związane są z szeroko pojętym sektorem usług takich jak gastronomia, sport czy edukacja. Na portalu działa także forum, gdzie zarejestrowani użytkownicy mogą informować o dodatkowych wydarzeniach.

www.plasterlodzki.pl

„Plaster Łódzki” to portal kulturalno-społeczny, gdzie znajdziemy informacje z życia nie tylko Łodzi ale i okolic. Wydarzenia pogrupowane zostały według kategorii, a ich ciekawe opisy zachęcają łodzian do uczestnictwa. Na stronie zamieszczane są też na bieżąco relacje z wydarzeń kulturalnych i sportowych. Liczne konkursy promują wiele interesujących atrakcji, jakie przygotowują dla nas wszystkich łódzkie instytucje kulturalne.

www.e-kalejdoskop.pl

Serwis kulturalny z Łodzi i województwa. Na portalu wiele ciekawych informacji i bieżących wydarzeń w dziedzinie: muzyki, filmu, teatru a także literatury i sztuki.

www.parki.org.pl

Portal turystyczny województwa łódzkiego, w którym znajduje się wiele praktycznych informacji. Odwiedzający witrynę dowiedzą się m.in gdzie warto się wybrać i co zobaczyć. Informacje zamieszczone w portalu pomogą zdecydować o miejscu noclegu, posiłku, zainspirują jak spędzić czas wolny. Na stronie prowadzony jest  kalendarz bieżących wydarzeń w regionie. Warto zajrzeć również do zakładki „multimedia” która zaprasza na wirtualny spacer po województwie łódzkim.

www.lodz-24.pl

Łódzki portal rozrywkowo – kulturalny, który ma swój profil również na facebook’u. Można na nim znaleźć najświeższe informacje o wydarzeniach kulturalnych, sprawdzić gdzie warto wybrać się w Łodzi oraz podzielić swoimi spostrzeżeniami na forum. Strona internetowa zawiera obszerne kalendarium wydarzeń.

Gastronomia

www.jemywlodzi.pl

Portal internetowy zawierający informacje o nowych lokalach w Łodzi oraz o tradycjach kuchni łódzkiej. Poszukujący inspiracji kulinarnych znajdą tam także przepisy kuchni opartej na diecie czterech kultur. Poza bazą restauracji w portalu zamieszczane są informacje o aktualnych promocjach w łódzkich lokalach gastronomicznych a także recenzje autorów portalu oraz czytelników.


PODRĘCZNE LINKI