Jakie atrakcje przygotowano?

Piękna pogoda towarzyszy ostatnim dniom lata… Na polach i w gospodarstwach tegoroczne żniwa też już chylą się ku końcowi – czas zatem podziękować za szczęśliwie zebrane plony.

W imieniu Pana Marszałka Grzegorza Schreibera mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na Dożynki Województwa Łódzkiego 2020, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 15 września 2020 r., w Uniejowie! Będąc gospodarzem tegorocznego Święta Plonów, wraz z organizatorami – Diecezją Włocławską i Urzędem Marszałkowskim w Łodzi oraz Partnerami, przygotowaliśmy szereg atrakcji, wśród których każdy z Mieszkańców naszego regionu z pewnością znajdzie coś dla siebie! Zapraszamy: rodziny z dziećmi, młodzież, dorosłych oraz seniorów do Uniejowa! Naprawdę warto!

Zgodnie z tradycją, dożynki rozpocznie dziękczynna msza święta. Nabożeństwo o godzinie 12:00 poprowadzi  się mszą św. o godzinie 12.00 przy Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Po nabożeństwie korowód przejdzie na tereny przy Termach, gdzie o 14.00 rozpocznie się część oficjalna. W programie część obrzędowa, okolicznościowe przemówienia i część artystyczna z udziałem gwiazd estrady polskiej muzyki, wystąpią m.in. zespół Pectus i Maryla Rodowicz.

To jednak nie koniec dożynkowych atrakcji. W programie szereg wydarzeń towarzyszących. W godzinach 13.00-18.00 będzie można odwiedzić strefę kulinarną, na których stoiska Kół Gospodyń Wiejskich ze wszystkich powiatów Województwa Łódzkiego będą wystawiać i prezentować swoje specjały. Zaplanowano m.in. stoisko z „chłopskim garem” oraz konkursy kulinarne na najlepsze ciasto i potrawę lokalną.

Zaplanowano także Strefę Przedsiębiorczych Firm z WŁ oraz punkt informacyjno – konsultacyjny dotyczący pozyskiwania środków i funduszy unijnych (Łódzkie na Plus).

Z myślą o najmłodszych uczestnikach przygotowano strefę zabaw i animacji. Karuzele i warsztaty i konkursy umilą czas i będą stanowić ciekawą atrakcję dla całych rodzin.

Wreszcie na gości będą czekać stoiska ARiMR, KOWR, wystawy maszyn rolniczych, stoiska z rękodzielnictwem, sztuką ludową i produktami tradycyjnymi oraz mini zoo.

Ponadto, odwiedzając stoisko Urzędu Statystycznego w Łodzi, będzie można dokonać samospisu w ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

Zapraszamy! Do zobaczenia w Uniejowie.

Źródło: uniejow.pl

Kategorie: Wydarzenia