W dniu 30 maja 2012 roku odbył się XIII Rajd Pieszy „Wiosenna wędrówka po okolicach Pabianic” organizowany przez 92 Szkolne Koło PTSM przy ZS Nr 3 w Pabianicach pod patronatem Starosty Powiatu Pabianickiego.

Osobami odpowiedzialnymi za organizację rajdu były: Mariola Morawska – nauczyciel języka niemieckiego w ZS Nr 3 oraz Gabriela Wenne – pedagog w ZS Nr 3.

W rajdzie wzięło udział 179 osób:

  • Szkoła Podstawowa Nr 13 w Pabianicach,
  • Gimnazjum Nr 2 w Pabianicach,
  • Zespół Szkół Specjalnych Nr 5 w Pabianicach,
  • TPD Ognisko „Przystań” z Łodzi,
  • II LO w Pabianicach – 2 drużyny,
  • ZS Nr 3 w Pabianicach – 3 drużyny,

Tegoroczne hasło rajdu brzmiało „Aby zdrowym być…”. Drużyny miały za zadanie przygotować hasło oraz rysunek związany z rajdem. Celem rajdu było kształtowania zdrowego stylu życia a także, a uświadomienie odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia.

  • I miejsce zdobyła drużyna Gimnazjum Nr 2 w Pabianicach – opiekun Pan Aleksander Duda, nauczyciel matematyki,
  • II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 13 w Pabianicach – opiekun Pani Milena Kraska, nauczyciel przyrody
  • III miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół Nr 3 w Pabianicach I klasa Technikum Hotelarskiego – opiekun Pani Katarzyna Kozłowska, nauczyciel języka angielskiego

Pozostali uczestnicy rajdu otrzymali dyplomy za udział w rajdzie, a opiekunowie podziękowania za zaangażowanie i opiekę nad swoimi drużynami. Każda z drużyn otrzymała nagrody za udział w rajdzie ufundowane przez Starostę Powiatu Pabianickiego, a dodatkowo drużyny, które zajęły I, II i III miejsce puchary ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 w Pabianicach – Panią Hannę Grącką.

Rajd rozpoczął się w Parku Wolności o godz. 9.00. Młodzież wyruszyła oznaczoną trasą, której opis wraz z mapką otrzymała na starcie. Również na starcie drużyny otrzymały karton wraz z kredkami w celu zrobienia plakatu oraz hasła.

Trasa rajdu była tak oznaczona, aby drużyny mogły podziwiać nasze miasto, wychodząc z Parku Wolności, przejść następnie obok bryły szpitala aż do wsi Hermanów, także w trakcie drogi mogły podziwiać obiekt sportowy, potem wzdłuż rzeki Pabianki, kierując się bulwarami dotrzeć do naszego Zamku i zakończyć rajd na boisku szkolnym ZS Nr 3 w Pabianicach. Czas przejścia, to ok. 2 godziny i była to relaksacyjna wiosenna wędrówka.

Zakończenie rajdu nastąpiło o godzinie 13.00 na boisku szkolnym, gdzie Pani Dyrektor Hanna Grącka wręczyła wszystkim uczestnikom i opiekunom dyplomy, podziękowania i nagrody. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku rajd będzie cieszył się również tak dużym zainteresowaniem młodzieży.