XII Rajd „Urodziny na Zdrowiu” odbył się 16 maja 2009 r. w pięknym Parku im. Józefa Piłsudskiego. Zorganizowany został z okazji 586. rocznicy nadania Łodzi praw miejskich, dlatego też przypomniano  najważniejsze informacje o naszym mieście. Ponadto pogoda dopisała i dorośli mogli zrelaksować się spacerując wzdłuż stawu, a dzieci bawiąc się na pobliskich placach zabaw.

 W rajdzie wzięło udział 102 uczestników z 8 różnych placówek. Każdy z nich otrzymał plakietkę, pączka, napój, folder reklamowy o Łodzi, naklejkę lub  pocztówkę z widokiem na Łódź oraz folder o naszym ZOO. Poza tym drużyny dostały, ufundowane przez sponsorów, książki o parkach i wiele reklamowych informacji, a także dyplom dla szkoły oraz imienne podziękowania dla nauczycieli.  Dla laureatów konkursów przewidziano niespodziankę w postaci książek, smyczy, kubków, apaszek i koszulek z logo Łodzi.

Dziękuje wszystkim uczestnikom Rajdu i najbardziej zaangażowanym w jego organizację niestrudzonym turystkom: Pani Grażynie Sołoducha-Nowak, Pani Jolancie Pawlak i Pani Halinie Kubis. Dzięki wiedzy i doświadczeniu wymienionych Pań mogliśmy już dwanaście razy uczestniczyć w Rajdzie i poznawać Łódź, jakiej nie znamy.

 Marianna Strugińska- Felczyńska