XVIII Rajd „Wiosenna Wędrówka po okolicach Pabianic” 25.05.2017

Szkolne Koło PTSM nr 92 w Zespole Szkół nr 3 w Pabianicach zorganizowało pod patronatem Starosty Powiatu Pabianickiego rajd pieszy. Po raz kolejny mieliśmy przyjemność w nim uczestniczyć. Na miejsce startu – scena w Parku Wolności w Pabianicach – pojechaliśmy Łódzką Koleją Aglomeracyjną z dworca Łódź – Kaliska. Większość z nas pierwszy raz korzystała z usług tego przewoźnika. Byliśmy pod wrażeniem.

Rajd rozpoczął się o godz. 9:00. Na starcie otrzymaliśmy mapę z zaznaczoną trasą marszu. Do przejścia mieliśmy 12 km. Trasa wiodła przez Park Wolności oraz okoliczne miejscowości Terenin, Hermanów, piękne o tej porze roku. Mogliśmy podziwiać wiosnę w pełnym rozkwicie. Pogoda również nam dopisała. O wcześniejszym deszczu przypominały tylko kałuże w lesie.

Naszą szkołę reprezentowała klasa 1Te pod opieką Danuty Przymusiały-Żuk i Marka Żuka. Dodatkowymi zadaniami dla startujących drużyn było wykonanie plakatu o tematyce ekologicznej „Zatroszcz się o wodę” oraz konkursy sprawnościowe. Uczestnicy skakali przez skakankę, rzucali piłką lekarską, biegali slalomem. Po trudach marszu i zawodów zostaliśmy ugoszczeni słodkościami. Wypoczęci psychicznie, choć może trochę zmęczeni fizycznie wróciliśmy wspaniałą ŁKA z dworca Pabianice do Łodzi.

Foto: M. Żuk