Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych uczestniczyło w Wojewódzkich obchodach Światowego Dnia Turystyki na terenie powiatu opoczyńskiego w dniach 27-29 września. Uczestnicy poznali atrakcje turystyczne, dziedzictwo historyczne i przyrodnicze m.in. Opoczna, Żarnowa, Drzewicy, Sławna a także mieli okazję odwiedzić nowe udostępnione w tym roku obiekty takie jak: Geopark Owadów-Brzezinki w Sławnie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji usytuowany nad zalewem Wąglanka-Miedzna w Miedznej Murowanej.
Opoczyńskie zwiedzane było na czterech trasach krajoznawczych wiodących przez najważniejsze i najatrakcyjniejsze miejsca powiatu. Podczas wycieczek zapewniona była opieka przewodników turystycznych oraz gospodarzy w poszczególnych obiektach.
Oficjalne otwarcie w piątek urozmaicone zostało inscenizacją folklorystyczną „Wesele Opoczyńskie” oraz degustacją potraw regionalnych przygotowanych przez koło gospodyń wiejskich z powiatu opoczyńskiego.
W sobotę mieszkańcy regionu łódzkiego mieli możliwość udziału w wycieczkach autokarowych. Do wyboru były trzy trasy na terenie powiatu opoczyńskiego rozpoczynające się w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Rawie Mazowieckiej i Tomaszowie Mazowieckim.
W niedzielę natomiast w ramach projektu „Kolejowe niedziele” do opoczyńskiego przyjechali pociągiem mieszkańcy Łodzi również pod opieką przewodników turystycznych. Na trasie zwiedzania była Miedzna Murowana, Sławno i Opoczno.

Za.www. Urzad Marszałkowski