6 października 2015 r. obył się już dziewiętnasty zlot kół organizowany przez Zarząd Oddziału PTSM im. Lecha Kosiewicza w Łodzi. W tym roku ponad 150 młodych turystów wraz z opiekunami wędrowało trzema trasami zlotowymi.

Z przystanku końcowego autobusów miejskich w Zgierzu przy ul. Szczawińskiej wyruszyły drużyny ze SP w Dąbrówce Wielkiej, Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zgierzu i Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach. Na starcie w Łodzi, przy ul. Okólnej stawiła się drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Łodzi. Trzecia trasa miała początek w Zgierzu – Proboszczewicach i stąd na zlot wystartowały trzy drużyny z Gimnazjum nr 1 w Zgierzu. Wszyscy zgodnie z otrzymanym opisem tras kierowali się na metę marszu, która była wyznaczona w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Szczawinie. Tam na utrudzonych turystów czekał poczęstunek. Po krótkim odpoczynku drużyny wzięły udział w festynie sportowo – sprawnościowym przygotowanym przez Włodzimierza Ziółkowskiego, nauczyciela wychowania fizycznego szkoły w Szczawinie.

Zlot zakończył się wręczeniem dla drużyn dyplomów, nagród, materiałów promocyjnych o ziemi zgierskiej oraz pisemnych podziękowań dla opiekunów. Obecnym uczestnikom za udział w zlocie podziękowała i wyróżnienia wręczyła Prezes Zarządu Oddziału PTSM w Łodzi Marianna Strugińska-Felczyńska. Podziękowania otrzymali także organizatorzy zlotu: Cezary Piotrowski, Zygmunt Sawko, Edward Paszke z Zarządu Oddziału i Irena Konsowicz – Dyrektor Zespołu Szkolno -Gimnazjalnego w Szczawinie.

Cezary Piotrowski