XVII Wojewódzki Zlot Szkolnych Kół PTSM 8.10.2013

We wtorek 8 października 2013 r. odbył się siedemnasty już zlot kół Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. W tym roku ponad 120 młodych turystów wraz z opiekunami wędrowało trzema trasami zlotowymi. Z przystanku końcowego autobusów miejskich w Zgierzu, przy ul. Szczawińskiej wyruszyły drużyny ze SP w Białej, SP w Dąbrówce Wielkiej i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu. Na starcie w Łodzi, przy ul. Okólnej stawili się: drużyna z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczawinie i dwie drużyny z Zespołu Szkół Gimnazjalnych nr 10 w Łodzi. Trzecia trasa miała początek w Zgierzu – Proboszczewicach i stąd na zlot wystartowały po dwie drużyny z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Słowiku i Zespołu Szkół nr 3 Pabianicach.

Wszyscy zgodnie z otrzymanym opisem tras kierowali się na metę marszu, która była wyznaczona w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Szczawinie. Tam na utrudzonych turystów czekały słodkie bułki i owocowe soki. Po krótkim odpoczynku drużyny wzięły udział w festynie sportowo – sprawnościowym przygotowanym przez Grzegorza Rajtara – nauczyciela szkoły w Szczawinie.

Zlot zakończył się wręczeniem dla drużyn dyplomów i nagród w postaci sprzętu sportowego i materiałów promocyjnych o ziemi zgierskiej oraz pisemnych podziękowań dla opiekunów. Obecnym uczestnikom za udział w zlocie podziękowała i wyróżnienia wręczyła Maria Strugińska-Felczyńska – prezes Zarządu Oddziału PTSM w Łodzi. Podziękowania otrzymali także organizatorzy zlotu: Teresa Kulesza, Zygmunt Sawko, Janusz Krawczyk, Cezary Piotrowski z Zarządu Oddziału i Irena Konsowicz – dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczawinie.

C.P.
Foto: Z. Kaczyński