W dniu 31 maja 2011 r. odbył się kolejny pieszy rajd „Wędrówka po okolicach Pabianic”. Patronat nad rajdem objęli Starosta Pabianicki i Wójt Gminy Ksawerów.  Trasę rajdu wytyczyło oraz przygotowało jej opis, mapkę i regulamin, 92 Szkolne Koło PTSM przy Zespole Szkół Nr 3 w Pabianicach.

Pogoda w dniu rajdu dopisała, na trasę wyruszyło 320 uczniów z 16 szkół z Pabianic, powiatu pabianickiego i Łodzi. W rajdzie uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Ponieważ życzeniem jednego ze sponsorów był przebieg trasy rajdu przez tereny Gminy Ksawerów, trasa rajdu została zmieniona i prowadziła od miejsca startu w Zespole Szkół Nr 3 w Pabianicach do Gimnazjum w Ksawerowie gdzie odbyły się konkursy sprawnościowe oraz konkurs wiedzy o powiecie pabianickim i goszczącej rajd gminie.  Następnie powrót do Zespołu Szkół Nr 3  w Pabianicach trasą prowadzącą wzdłuż rzeki Dobrzynki, gdzie nastąpiło uroczyste zakończenie rajdu.

Na zakończenie rajdu wszystkim uczestnikom podziękowała Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Pabianicach Pani Hanna Grącka komandor rajdu a przedstawiciele starostwa i gminy wręczyli zwycięskim drużynom puchary  i nagrody. Wszystkie uczestniczące w rajdzie drużyny otrzymały dyplomy i podziękowania za udział w rajdzie. Zarząd PTSM na rajdzie reprezentowała Pani Anna Łada.

Po zakończeniu rajdu Pani Dyrektor zaprosiła przybyłych przedstawicieli starostwa i gminy oraz opiekunów drużyn i nauczycieli pomagających w organizacji rajdu na poczęstunek.