W dniu 29 kwietnia 2009 r. przy wspaniałej pogodzie młodzież z opiekunami wyruszyła z Parku Wolności w Pabianicach na trasę X Jubileuszowego Pieszego Rajdu którego przewodnim hasłem było „NIE PIJĘ”. Rajd zakończył się na terenie Zespołu Szkół Nr 3 w Pabianicach przy ul. Gdańskiej.

Uczestnicy rajdu wędrując polnymi drogami okalającymi Pabianice ,mogli podziwiać panoramę miasta, wykonywali szkice mijanych obiektów architektury, które im się szczególnie spodobały oraz wymyślali hasła propagujące trzeźwość i szkodliwość picia alkoholu.

W rajdzie wzięły udział drużyny z następujących szkół: Szkoły Podstawowej Nr 42 w Łodzi, Gimnazjum Nr 2 w Pabianicach, Zespołu szkół Nr 5 w Pabianicach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 11 „Księży Młyn” w Łodzi, Dom Dziecka Nr 5 w Łodzi, Dom Dziecka Nr 8 w Łodzi i Zespołu Szkół Nr 3 w Pabianicach. Ogółem w rajdzie uczestniczyło 130 uczniów i 13 opiekunów.

               I miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Nr 3 w Pabianicach.

               II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 11 w Łodzi.

               III miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 42 w Łodzi.

Nagrodzone drużyny otrzymały puchary z rąk przedstawiciela Starostwa Powiatowego, Członka Zarządu Powiatu Pani Magdaleny Werstak.

W trakcie uroczystości zakończenia rajdu Członek Zarządu Oddziału PTSM w Łodzi wręczył Pani Hannie Grąckiej Dyrektorowi Zespołu Szkół Nr 3 przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki Odznakę Honorową „ZA ZASŁUGI DLA TURYSTYKI”.

Zarząd Oddziału PTSM im. Lecha Kosiewicza w Łodzi